На Украину обрушилась эпидемия СПИДа.

Вирусом ВИЧ заражено полмиллиона человек, то есть один процент всего населения страны. Распространение эпидемии ВИЧ до сих пор так и не удалось поставить под контроль. На фоне общесоциальных трансформационных процессов эпидемия в Украине относится к наиболее интенсивно растущим ВИЧ эпидемиям в мире. » Дальше..

Немецко-украинские проекты сотрудничества.

Помощь в информарционной поддержке и в снабжении медицинскими материалами оказывают долносрочные партнерские проекты между Германией и Украиной, которые мы хотим здесь представить. Все эти проекты объединяет работа в тесном контакте специалистов в разных областях и ориентация на ресурсы и условия, имеющиеся на местах.

Партнерство между клиниками

Для усовершенствования врачей и медперсонала по уходу был создан проект между берлинской клиникой Вивантес Аугуста-Виктория и Донецким центром по борьбе со СПИДом.
» Далее...

Программа по уходу

Сотрудники клиники Августы-Виктории делятся опытом с работниками Каритас Украины по амбулаторному уходу за людьми с ВИЧ и СПИДом.
» Далее...

Программа профилактики

Студенты Медицинского университета в Виттене-Гердеке работают в партнерских проектах с различными местными инициативами по профилактике ВИЧ и СПИДа, которые поддерживают информационную работу с украинской молодежью.
» Далее...


Наш первый грузовик с гуманитарной помощью

1 марта 2011 первый груз гуманитарной помощи Социальных проектов клиники Августы Виктории благополучно прибыл в львовский Госпиталь им. митрополита Андрея Шептицкого (M.A.S.H.).

90 кубометров благотворительной помощи - медицинской техники, больничных кроватей, инвалидных колясок и т.д. А между ними одежда, памперсы, игрушки - в общей сложности 11 тонн!

Наконец-то, нам удалось создать прочную структуру, благодаря которой такие грузы можно отправлять в Украину.

Читать дальше: Наш первый грузовик с гуманитарной помощью

06 Май 2011 | Категория: | комментарии (0)

«Неможливі речі в Європі ХХІ століття»

ЛЮДИНА Й ДОВКІЛЛЯ | 08.12.2008

DEUTSCHE WELLE

Інтерв'ю з німецьким документалістом Карстеном Гайном про СНІД в Україні й те, як важко зацікавити цією темою німецького глядача.
Карстен Гайн - автор двох документальних фільмів про СНІД в Україні: „So wollen wir nicht sterben. Aids in Odessa" («Ми не хочемо так помирати. СНІД в Одесі") та „Am Rande - sechs Kapitel über Aids in der Ukraine" („На межі - шість глав про СНІД в Україні».

Пане Гайн, Ви зняли вже два фільми про СНІД в Україні. Чи це тема чи країна, що Вас «не відпускають»?

І так, і так. Перший фільм я знімав 2003 року в Одесі. Ми побачили речі, які не могли собі уявити в Європі в ХХІ столітті. Це був шок. Ми бачили, як люди помирають від СНІДу без знеболюючих препаратів...Тоді ми сподівалися, що покажемо всім, як усе погано і щось зміниться. Але нічого не змінилося. Тоді заснували власні гуманітарні проекти, а я вирішив зробити ще один, більш аналітичний фільм, який би показав людям, які хочуть щось змінити, що таке епідемія СНІДу в Україні. Можу сказати, що тепер ситуація міняється на краще.

Як до Ваших фільмів ставляться в Німеччині?

Публіка приголомшена тим, що вона бачить на екрані. Багатьох це шокує. Це не чисто медична проблема. Потерпає не середній клас, а найбідніші люди, переважно наркомани. З іншого боку, ці фільми, очевидно, мають також продуктивний елемент. Ми сприяємо інтересу громадськості до цієї теми в Німеччині. Відбуваються зміни, не в останню чергу на урядовому рівні. Влітку канцлер Меркель і прем'єр Тимошенко домовилися про співпрацю в боротьбі зі СНІДом. Мої фільми були першими в Німеччині, в яких було показані кадри хворих на СНІД. Якось одна співробітниця міністерства охорони здоров'я ФРН у розмові зі мною процитувала з мого фільму, де жінка каже: «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути».

Ви знімали фільм Am Rande («На межі») 2005 року, він був готовий 2006. Однак лише зараз, 1 грудня, його вперше покажуть по німецькому телебаченню та ще й у дуже пізній час - о пів на дванадцяту вечора. Важко назвати це доступом до широких мас.

Це все відносно. Такі фільми раніше не показують. Це неприємна і тяжка тема для телебачення. З цим треба змиритися.

Німецьке телебачення важко зацікавити СНІДом в Україні?

Так, це потребує часу. Справа в тому, що німецька громадськість дещо втомилася від теми СНІДу. Люди вже перенаситилися цією темою. Коли хтось б'є на сполох і кричить «Пожежа!», ніхто не слухає. Люди не можуть весь час переживати, вони не можуть безперервно слухати про катастрофу, не звикаючи до цього.

Фільм «На межі» Ви знімали в Донецьку. Кадри бідності й умов, у яких там живуть люди - без опалення і гарячої води, шокують західного глядача. Але Донецьк - це також і заможне місто. Там мешкає підприємець Ринат Ахметов, якого називають найбагатшим українцем. Ви не думали, що він міг би робити більше для регіону?

Серед українських олігархів не поширене бажання щось робити для бідних (сміється)... Кажуть, що у Верховній Раді серед 450 депутатів - 400 доларових мільйонерів... Бідніші серед бідних їх не цікавлять.

У кінці фільму «На межі» один герой каже, що епідемію СНІДу в Україні не можна зупинити західними грошима, повинен діяти уряд. Ви слідкуєте за розвитком ситуації - чи щось змінилося?

Головне - відбулася «помаранчева революція». Ми бачимо, що люди перестали боятися висловлювати публічну критику. Від моменту завершення роботи над фільмом (2006), на жаль, про великі зміни сказати не можна. Справа в тому, що за цей час у Києві змінилося чотири уряди.

Тобто Україна залишається на межі прірви. У Вас іще є надія, що СНІД в Україні можна зупинити?

Коли ми ставимо це запитання в Україні, то чуємо типову відповідь: «Надія помирає останньою». Звичайно в мене є надія. Думаю, що Україні можна і треба допомагати. Хоча звичайно, значна частина людей і надалі вмиратиме. Принципова проблема зі СНІДом в Україні полягає в тому, що ліки є лише для третини зареєстрованих хворих. Але це лише частина проблеми. Епідемія СНІДу - це хвороба суспільства. Поки для значної частини молоді не буде перспективи в житті, поки руйнуватимуться родини, поки буде економічна скрута, епідемія наркоманії, а з нею і СНІДу, триватиме. Розірвати це коло можна лише, коли зміниться економічна і суспільна ситуація. Лише боротьбою зі СНІДом цю проблему не вирішити. Проти таких глобальних проблем медицина безсила.

З Карстеном Гайном розмовляв Роман Гончаренко.

18 Декабрь 2008 | Категория: | комментарии (0)

Ukraine - AIDS Epidemie von gesellschaftsbedrohlichem Ausmaß

ARTE Pressemitteilung - Berlin, 30. Oktober 2008
Themenschwerpunkt zum Welt-Aids-Tag. Am Montag dem 1. Dezember 2008

Die Ukraine hat die höchste HIV-Infektionsrate Europas und eine der am schnellsten wachsenden AIDS-Epidemien weltweit. Nach aktuellen Schätzungen leben 500.000 von 47 Millionen Menschen in der Ukraine mit der Infektion.

Kiew ist nur zwei Flugstunden von Berlin entfernt, die Ukraine grenzt direkt an die EU. Doch die humanitäre Katastrophe, die sich dort abspielt, hat noch keinen Eingang in unsere Wahrnehmung gefunden. In Westeuropa bestimmen heute Gewöhnung und Gleichgültigkeit den Umgang mit der Infektionskrankheit.

Der Besuch der Bundeskanzlerin Merkel in der Ukraine im Juli dieses Jahres zeigt jedoch einen Richtungswechsel an. Neben den deutsch-ukrainischen Wirtschaftsbeziehungen wurden auch gesundheitspolitische Themen fokussiert. Bundeskanzlerin Merkel und Ministerpräsidentin Timoschenko beschlossen die deutsch-ukrainische Zusammenarbeit bei der Bekämpfung von HIV/AIDS in der Ukraine zu intensivieren.

Bundeskanzlerin Merkel:" (...) Deshalb war das Gespräch sehr wichtig, weil wir sehr konkret über kommunale Zusammenarbeit, über die finanzielle Zusammenarbeit, über Transitabkommen und Kooperation in Sachen HIV/AIDS gesprochen haben."

Die Ukraine ist ein Land im Zerfall, ein Land, in dem die überwältigende Mehrheit der Bevölkerung am Existenzminimum lebt. Die Folgen sind dramatisch: Rapide sinkende Bevölkerungszahlen und eine der niedrigsten Lebenserwartungen in Europa. Im Schatten der gesellschaftlichen Umwälzungen haben sich Drogensucht, Tuberkulose und AIDS zu Epidemien von gesellschaftsbedrohlichem Ausmaß entwickelt. Rechtsunsicherheit und Korruption bestimmen den Alltag der meisten Menschen.

Der Filmemacher Karsten Hein war einer der ersten, der auf diese Tragödie gestoßen ist und sie in seinen beiden Filmen So wollen wir nicht sterben. AIDS in Odessa und Am Rande - Sechs Kapitel über AIDS in der Ukraine dokumentiert hat. In diesen Filmen wird deutlich: Die Verflechtung von Armut, Perspektivlosigkeit und gesellschaftlicher Brutalität sind Nährboden der AIDS-Epidemie und Symptom einer sich im Zerfall befindlichen Gesellschaft.

Die Erstausstrahlung der Dokumentation Am Rande im Rahmen des ARTE-Themenabends

„AIDS - Seuche des Jahrhunderts" am 1. Dezember 2008 bietet die Chance, die dramatische Situation in der Ukraine ins Bewusstsein der Öffentlichkeit zu rücken

Ergänzende Informationen erhalten Sie unter www.aids-ukraine.org

11 Ноябрь 2008 | Категория: | комментарии (0)

"Am Rande" am 1. Dezember um 23:25 Uhr auf arte

ARTE-Logo-1.jpg"Am Rande - Sechs Kapitel über AIDS in der Ukraine" ein Film von Karsten Hein wird am 1.12.2008 auf arte, im Rahmen eines Arte-Themenabends, gesendet.

Montag, 1. Dezember 2008 --- 23:25 Uhr --- ARTE

Programmvorschau ARTE.TV: Am Rande


Gesendet wird die deutsche Fassung ohne Untertitel.

Wiederholungen am
04. Dezember um  9:55 Uhr und am 16. Dezember um  3:00 Uhr

05 Ноябрь 2008 | Категория: | комментарии (0)

Ситуация на настоящий момент

К 1995 году распространение наркомании в Украине достигло масштабов эпидемии. Следствием этого стала вспышка эпидемии ВИЧ и туберкулеза. В Украине проживает около 47 млн. человек (согласно данным ВОЗ на 2008г.). Около 430 000 человек, из них 190 000 женщин, более 15 лет инфицированы ВИЧ. Это составляет 1,6% населения в возрасте от 15 до 49 лет (согласно данным UNAIDS на 2008г.).

Читать дальше: Ситуация на настоящий момент

29 Окртябрь 2008 | Категория: | комментарии (0)

поиск

Архив за месяц

RSS

RSS (атома)